Teknoloji Molası

Teknolojinin Nabzını Tutan Site!

Qualcomm Snapdragon 888+ Geekbench Testlerinde Görüldü

2 min read

Qualcomm, yeni bir amiral gemisi işlemci üzerinde çalışıyor. Qualcomm Snapdragon 888+ olarak anması beklenen yeni işlemcisinin Geekbench test sonuçları ortaya çıktı. 

Akıllı telefonların en önemli bölümlerinden olan işlemciler, teknolojinin gelişmesiyle birlikte günden güne daha da güçlenerek kullanıcılara daha iyi bir performans sunuyor. Bu bağlamda çok hızlı gelişen işlemci sektörünün bilinen isimlerinden Qualcomm’da çalışmalarına devam ederek yeni yonga setlerini kullanıma sunuyor. Şirketin aralık ayında görücüye çıkardığı Snapdragon 888, bu senenin amiral gemisi akıllı telefonlarına güç vermiş ve pek çok kişi tarafından beğeni toplamıştı. Ortaya çıkan yeni bilgilere göre, Qualcomm Snapdragon 888’in daha güçlü bir versiyonu üzerinde çalışıyor. 

Qualcomm, amiral gemisi işlemci modellerini tanıtmasının ardından 6 ay sonra kadar bir de ‘Plus’ versiyonlarını da görücüye çıkarıyor. Bu bağlamda Snapdragon 888’in aralık ayında tanıtıldığı düşünülürse, şirketin Snapdragon 888+’ı da temmuz ayı civarında tanıtacağı öngörülüyor.

Qualcomm Snapdragon 888+ Geekbench sonuçları

Geçen günlerde Geekbench 5.4.1 veritabanında ortaya çıkan Snapdragon 888+, tıpkı Snapdragon 888 gibi 4 adet düşük güç tüketen 1.80GHz çekirdeğe ve 3 adet 2.42GHz‘de çalışan Cortex–A78 kümesine sahip. Bu bağlamda 3.0GHz’e çıkabilen işlemci, 2.84GHz hız sunan standart modeli geçmeyi başarıyor. 

Geekbench testlerine geldiğimizde ise, 6GB RAM ve Android 11’in bulunduğu bir telefonda Snapdragon 888+, tekli çekirdek testinde 1171, çoklu çekirdek testinde ise 3704 puan alıyor. 

Qualcomm’un temmuz ayında görücüye çıkaracağı düşünülen yeni işlemcisinin ismi henüz bilinmese de, şirketin Snapdragon 888+ olarak adlandıracağı düşünülüyor. 2021’in ikinci yarısından sonra çıkacak akıllı telefonlara güç vermesi beklenen işlemci ile alakalı gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Hubble, NGC 691 Sarmal Gökadasının Görüntüsünü Paylaştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir