Teknoloji Molası

Teknolojinin Nabzını Tutan Site!

Sezgin Yücedağ: “Pandemi sürecinde yazılımın kıymeti ortaya çıktı.”

2 min read

Koronavirüs sonrası değişen dünyada dijital sektör ve yazılımcıların önemli hale geldiğini söyleyen Sezgin Yücedağ, “Koronavirüs, dünyayı dijital sektöre yönlendirdi. Pandemi sürecinde yazılımın kıymeti ortaya çıktı, yazılımcıların önemi arttı” dedi.

Koronavirüs ile birlikte yeni dünyaya geçiş yapıldığını ifade eden genç Girişimci  Sezgin Yücedağ, “Elbette yaşanan birçok olumsuzluk oldu ama bunların yanında tüm sektörler, “Dijitalleşme” ile tanıştı.” diye konuştu.

Sezgin Yücedağ, bu yeni dönemde girişimcilerin temassız teslimat, Start-Up projeler, e-ticaret siteleri gibi alanlara yöneldiklerini belirterek “Pandemi öncesinde kredi kartıyla online alışveriş yapmaya çekinen insanlar, yeni girişimleri için öncelikle online alışveriş sürecini tamamladılar” dedi.

“YAZILIMCILARIN DEĞERİ ORTAYA ÇIKTI”

Bu dönemin kendisi gibi yazılımcıların değerini ortaya çıkardığını kaydeden Sezgin Yücedağ , “Pandemi öncesi bazı firmalarla dijital potansiyelin farkına varılması konusunda neredeyse saatlerce süren toplantılar yapıyorduk. Artık bu durum tamamen tersine dönmüş durumda” diye konuştu.

“DİGİTAL ÇAĞIN NİRVANASI”

Sezgin Yücedağ , artık fiziki mağazacılığın yavaş yavaş sona yaklaştığını söyleyerek “2022 yılında muhtemelen “Dijital çağın Nirvana’sını” yaşayacağız. E-Ticaretin altın yılı pandemi süreciyle başladı. Dükkanlarını kapatıp, ülkemizin en önde gelen e-ticaret sitelerine taşeronluk ve tedarikçilik yapmaya başlayan onlarca mağaza tanıyorum. İnsanlar bu süreci evlerinde özellikle dijital platformlarda geçirdi. Mobil oyunlara talep ve girişimler artmış durumda” dedi.

“TÜRKİYE BAŞARILI İŞLER YAPIYOR”

Mobil oyun ve uygulamaların yazılımları üzerine çalıştıklarını anlatan Yazılımcı Sezgin Yücedağ “Bu süreçte yüzlerce mobil oyun uygulama fikri içeren e-postalar aldık. Türkiye, oyun sektörünü en başından yakalayan ve başarılı işler çıkaran ülke. Unutulmamalı ki, Pubg uygulaması da 17 yaşındaki bir gencin fikriydi ve şu anda yılda 920 milyon Dolar kar eden bir uygulama haline geldi.” diye konuştu.

Sezgin Yücedağ , oluşum sürecini tamamen çevrimiçi ağlar üzerinden tamamladıklarını anlatarak “Bunu bizim gibi birçok kurum da yapmış durumda. Bankalar, devlet daireleri, önde gelen holdingler tüm iş süreçlerini online pazarda çeviriyor.” dedi. Bu dönemde açık kaynak projelere daha fazla destek verdiklerini anlatan Sezgin Yücedağ , “Genç yazılımcı kardeşlerimizin stajyerlik süreçlerini hızlandırdık. Pandemi bize çok şey öğretti ama dijitale geçmekte zorlanan yapıların dijital çağ ile tanışma sürecini en hızlı şekilde sağlamış oldu” diye konuştu.

FBI, Counter-Strike için soruşturma başlattı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir