Teknoloji Molası

Teknolojinin Nabzını Tutan Site!

Xbox, Game Pass servisi bağımsız cihazlara gelecek

2 min read

Xbox şirketinden gelen açıklamaya göre, firma şu anda Game Pass servisini sadece internete bağlı olan, konsola ihtiyaç olmayacak şekilde bağımsız cihazlara getirmek için çalışıyor.

Geçtiğimiz saatlerde Xbox tarafından oyun dünyasının geleceği ve Game Pass aboneleri adına heyecanlandıran bir açıklama geldi:

Xbox Game Pass, Bağımsız Cihazlara Gelecek!

Geçtiğimiz saatlerde Xbox tarafından yapılan açıklamaya göre şu anda Xbox Game Pass sistemini bağımsız cihazlara getirme planının üzerinde çalışılıyor. Açıklama göre bu sistem sayesinde yalnızca internete bağlı bir cihaz ve kontrolcü ile Xbox Game Pass üzerinden oyun oynayabileceğiz. 

Şirket şu anda bu sistemi doğrudan televizyonlara ekleyebilmek için küresel televizyon üreticileri ile birlikte çalışıyor. Xbox yöneticilerinden Liz Hamren, “Bazıları yıllarca ortaya çıkmayacak olan birçok yeni donanımlar üzerinde çalışıyoruz. Geleceği inşa ederken daha fazla kişiye ulaşabilmek için Xbox deneyimini bugün daha fazla kişiye ulaştırmaya çalışıyoruz. Üzerinde çalıştığımız yeni donanımların çoğu bizim tarafımızdan yapılmayacak. Örneğin, Game Pass deneyimini doğrudan internete bağlı TV’lere yerleştirmek için küresel TV üreticileriyle birlikte çalışıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Aynı sunum sırasında Hamren, Microsoft’un hizmeti daha geniş bir kitleye ulaştırmak için yeni Xbox Game Pass abonelik planlarını tanıtmayı araştırdığını söyledi .

Xbox Wire’da yayınlanan bir röportajda da Xbox başkanı Phil Spencer , bulutun Microsoft’un geleneksel olarak sınırlı oyun potansiyel izleyicisine sahip olan pahalı oyun engellerini tamamen ortadan kaldırmasını sağlayacağını söyledi.

Apple Yeni Ürünlerini Tanıttı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir