Teknoloji Molası

Teknolojinin Nabzını Tutan Site!

Yeni iPad mini modeli bu yıl karşımıza çıkabilir

2 min read

Bloomberg tarafından paylaşılan yeni bir rapora göre iPad ailesinin sevilen üyelerinden olan iPad mini, bu yıl karşımıza çıkabilir. 

Tasarım anlamında yeni iPad modelleri ile benzer özelliklere sahip olması beklenen iPad mini, ince çerçevelere sahip olacak. Hatırlatmak gerekirse en son 2019 yılında güncellenen iPad mini, tasarım anlamında büyük değişiklikler yaşamamıştı.

Önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen yeni iPad mini’nin tasarım anlamında büyük değişiklikler yaşayarak modern bir tasarıma sahip olması bekleniyor. Yeni iPad mini modelinde tıpkı diğer güncel iPad modellerinde de olduğu gibi fiziksel ev tuşu bulunmayacak.

Apple ile ilgili yaptığı doğru tahminler ile tanınan analist Ming-Chi Kuoi, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında yeni iPad mini modelinin 8,5 ila 9 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olabileceğini paylaşmıştı. Hatırlatmak gerekirse şu an için satışta olan iPad mini modelinin ekranı 7,9 inç büyüklüğünde. Yeni iPad mini modelinin ne gibi teknik özelliklere sahip olacağı ise henüz merak konusu.

İnsanlar Covid-19 karantinaları sırasında evde çalışmak, derse girmek ve eğlenmek için yeni yollar aradıkça iPad, geçen yıl Apple portföyünün giderek daha önemli bir parçası haline geldi. 2020’nin son altı ayında iPad satışları, bir önceki yıla göre %43 arttı. Kazançlar, tabletlerin bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %79 artışla 7.8 milyar dolar ürettiği 2021’in ilk üç ayında da devam etti.

Bloomberg tarafından paylaşılan raporda yer alan bir diğer önemli bilgi ise yeni iMac modelleri ile ilgili oldu. Aktarılan bilgilere göre Apple, Intel işlemciye sahip olan 27 inçlik iMac modellerinin yerini alması için gücünü Apple Silicon işlemcilerden alacak ve iMac tasarımına sahip bir iMac modeli üzerinde çalışıyor.

Söz konusu yeni iMac modeli 27 inçten daha büyük bir ekrana da sahip olabilir. Son olarak yeni iMac modelinin M1X veya M2X işlemcisine sahip olması beklendiğini de ekleyelim.

İzlenmesi Gereken Fantastik Dizi Önerileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir