Teknoloji Molası

Teknolojinin Nabzını Tutan Site!

En İyi 3 Robot Süpürge

6 min read
Her gün ev zeminini süpürmekten sıkılmadınız mı? Bu temizliği sizin için yapacak bir cihaza sahip olmak ister miydiniz? 

Günümüzde birçok insan çok yoğun bir tempoda çalışıyor ve bu tempoda rutin işleri kolaylaştıracak teknolojik ürün arayışına giriyor. Bu yüzden ev, ofis gibi alanlarda kullanılan elektrikli aletlerde akıllı ürünler sıklıkla tercih ediliyor. Yaşam alanlarımızı temiz tutmak için olmazsa olmaz eşyalarımızdan olan süpürgelerin de akıllı olanları yaygınlaşıyor. Robot süpürge olarak ismini duyduğunuz akıllı süpürgeler sizi yormadan, mobil uygulamadan kolaylıkla kontrol edilerek istediğiniz alanları temizleyen akıllı, tam otomatik ürünlerdir. Son yıllarda yaygınlaşan robot süpürgeler birçok marka tarafından kullanıcıya sunuluyor. 

Piyasada son derece geniş bir robot elektrikli süpürge yelpazesi bulunmaktadır. Sizler için bunlar arasından en iyileri seçmeye çalıştık..

1. Xiaomi Roborock S5 MAX

Roborock S5 MAX
Roborock S5 MAX
ArtılarıEksileri
🔸 2000 Pa emiş
🔸 Geliştirilmiş navigasyon
🔸 Akıllı yeniden şarj
🔸 Büyük su deposu (290 ml)
🔸 Oda Tanıma
🔸 Çok katlı depolama
🔸 Paspaslama ve Süpürme
🔸 SLAM rota algoritması
🔸 Su Akış Kontrolü
🔸 Yeniden Şarj Et ve Devam Et
🔸 Halı Desteği
🔸 Paspas Alanı Yok seçeneği
🔸 Alexa’yı Destekler
🔸 Google asistanı destekler
🔴 Biraz daha küçük çöp kovası

Açıklama

Roborock S5 MAX, şaşırtıcı yetenekler istiyorsanız, büyük bir eviniz varsa ve daha hızlı temizlenmesini istiyorsanız, mükemmel bir robot elektrikli süpürgedir.

Mi Home uygulaması üzerinden kontrol ederek, temizlenmesini istediğiniz yerleri uygulama üzerinden seçerek süpürgenizi yönlendirebilirsiniz. Roborock S5 MAX’ın sürekli navigasyonu iyileştirmektedir. Adaptif rota planlaması ile aynı alanı yaklaşık %20 daha hızlı temizler.

Roborock S5 MAX uyarlanabilir rota planlama
Roborock S5 MAX uyarlanabilir rota planlama

Akıllı şarj , Roborock S5 MAX’ı öne çıkaran bir başka özelliktir. Pil azaldığında, bu yetenek Roborock S5 MAX’ın temizlik görevlerini tamamlamak için ne kadar pil ömrü gerekeceğini hesaplamasını sağlar. Hesaplamadan sonra, pilini yalnızca atamayı bitirmek için gereken seviyeye kadar şarj edecektir. Böylece Roborock S5 MAX, gereksiz yere yeniden şarj etmeyerek, görevin gerektirdiğinden daha fazla zaman tasarrufu sağlar.

Roborock S5 MAX, inanılmaz paspaslama yeteneklerine sahiptir. Öncelikle su tankı 290 ml büyüklüğündedir . Bu hacim 200m üzerinde alanda paspas için yeterlidir. Ayrıca, Roborock S5 MAX uygulamasında su akışını istediğiniz gibi kontrol edebilirsiniz. Düşük, normal ve yüksek seviyede su akışı planlayabilir veya su akışını kapatabilirsiniz. Yüksek su akışı kurumuş lekeleri çıkaracaktır. Roborock S5’in paslanma sorunu, Roborock S5 MAX de geliştirildi.

Sonuç olarak, paspaslama sizin için önemliyse veya daha geniş alanları daha hızlı temizleme ihtiyacı varsa, mükemmel bir robot elektrikli süpürgedir. Roborock S5 MAX, daha büyük su deposu sayesinde daha büyük alanları paspaslayabilir ve Roborock akıllı şarj ve uyarlanabilir rota planlamasına sahip olduğundan daha hızlı temizler .

Roborock S5 MAX Fiyatı 5.000TL

2. Lenovo X1

Lenovo X1
Lenovo X1
ArtılarıEksileri
🔸 2200 Pa emiş
🔸 Geliştirilmiş navigasyon
🔸 22 sensör seti
🔸 Kesintisizlik yeteneği
🔸 Oda Tanıma
🔸 Çok katlı depolama
🔸 Paspaslama ve Süpürme
🔸 Bölge temizleme
🔸 SLAM rota algoritması
🔸 55dB düşük gürültü
🔸 Şarj ve Devam Etme
🔸 Halı desteği
🔸 Çarpıcı tasarım
🔸 Büyük Toz Kutusu (585 ml)
🔸 Paspas Alanı Yok seçeneği
🔸 Alexa’yı Destekler
🔴Daha Küçük Pil (3200 mAh)
🔴Su Akış Kontrolü Yok

Açıklama

Lenovo X1, Lenovo’nun ilk robot elektrikli süpürgelerinden biridir. Bu bir var çarpıcı bir tasarıma sizin evi temizlemek kalmayacak, aynı zamanda da güzel görünmesi için.

Lenovo X1 2200 Pa emiş gücüne sahiptir , bu onu piyasadaki en güçlü robot elektrikli süpürgelerden biri yapar (örneğin Roborock S5 2000 Pa emiş gücüne sahiptir). Bunun yanı sıra, piyasadaki en büyük toz haznesinden birine sahiptir (585 ml, örneğin Roborock S5, 480 ml’lik bir toz haznesine sahiptir). Bu nedenle, Lenovo X1 toz haznesini daha seyrek temizlemeniz gerekecektir.

Ayrıca, navigasyon yetenekleri, Otomatik iç mekan navigasyon sistemi 5.0 , Lidar + SLAM rota algoritması + Yüksek hassasiyetli harita ile yükseltilmiştir. Ve birinci sınıf navigasyon ve haritalama yapan 22 set sensöre sahiptir . Ayrıca, bu sensörler Lenovo X1’in kablolara karışmasını önler ve yerde yatan diğer engellerden kurtulmaya yardımcı olur. Lenovo X1, duvarlara ve mobilyalara çarpmayı ve çarpmayı önlemek için Dört Yönlü Radar ve Işık Engelleme sensörlerine sahiptir.

Ayrıca en sessiz robot elektrikli süpürgelerden biridir – 55 dB (örneğin Roborock S5 68 dB).

Lenovo X1 biri 1 saat 50 dakika çalışır, bu da yaklaşık 120m2’den büyük bir evi temizlemek için yeterli olmayabilir. Fakat şarj et ve devam et fonksiyonu ile bu sorun olmaktan çıkacaktır. Lenovo X1’in pili azaldığında, pilin% 80’ini dolduracak ve ardından işini bitirecek, temizlik görevleri planlandığı gibi tamamlanacaktır.

Lenovo X1’in bir başka dezavantajı , su kaynağını kontrol edememesidir. Ancak Lenovo X1’in standart su akışı, lekeleri temizlemek için oldukça yeterli. Ayrıca, belirli bir noktayı paspaslamak istemiyorsanız, yalnızca süpürmek için o alanı Paspas Alanı Yok olarak ayarlayabilirsiniz.

Sonuç olarak Lenovo X1, mükemmel gezinme ve büyüleyici tasarıma sahip güçlü, daha akıllı ve sessiz bir robot elektrikli süpürgedir. Lenovo X1 güçlü, daha sessiz, daha akıllıdır (14’e karşı 22 sensör seti, Lenovo X1 engellerden kurtulabilir) ve Roborock S5 MAX’tan daha hoş bir tasarıma sahiptir. Dahası, Lenovo X1 daha büyük bir toz haznesine sahiptir.

Ancak Roborock S5 MAX, çok daha iyi optimize edilmiş bir uygulamaya sahiptir. Lenovo X1 robot vakum uygulamasında olduğu gibi herhangi bir gecikme yoktur. Ayrıca, Roborock S5 MAX uygulamasının kullanımı daha kolaydır ve sürekli güncellemeleri vardır. Roborock S5 MAX sürekli güncellemeler alırken, Lenovo X1 robot süpürgesinde hiç almadım.

Dahası, Roborock S5 MAX, su pompası ve büyük bir su deposu sayesinde inanılmaz paspaslama özelliklerine sahiptir. 

Lenovo X1 robot vakumu, Roborock S5 MAX ile karşılaştırıldığında paspaslama yetenekleriyle çok geride kaldı. Fakat Roborock S5 Max ile karşılaştırıldığında biraz pahalı.

Lenovo X1 ülkemizde şu an satılmamaktadır..

3. Viomi V3

Viomi V3
Viomi V3
ArtılarıEksileri
🔸 Toz haznesinden Su tankına
🔸 2600 Pa emiş
🔸 Gelişmiş navigasyon
🔸 Oda Tanıma
🔸 Çok katlı depolama
🔸 Paspaslama ve Süpürme
🔸 Bölge temizleme
🔸 SLAM rota algoritması
🔸  Yeniden Şarj Et ve Devam Et
🔸  Y şeklinde paspaslama
🔸 Paspas Alanı Yok seçeneği
🔸 Su Akış Kontrolü
🔴 Halı desteği yok
🔴Küçük toz kutusu (2’si 1 arada)

Açıklama

Viomi V3, bu listedeki daha doğrusu robot süpürge pazarındaki en büyük emiş gücüne sahiptir .

Böylece ağır kırıntıları daha iyi süpürür , Roborock S5 MAX’tan daha fazla toz ve kırıntı emer.

Viomi V3 paspaslama yeteneği Roborock S5 MAX’den daha da iyidir. Çünkü Viomi V3’ü paspaslarken Y şeklinde hareket eder. Böylece lekeleri daha dikkatli bir şekilde temizler ve zemin daha parlak hale gelir.

Ayrıca Viomi V3 toz haznesini 550 ml su haznesine dönüştürebilirsiniz. Bu yüzden daha büyük alanları (250m2’ye kadar)  rahatlıkla temizleyebilirsiniz.

Viomi V3’ün dezavantajı, Carpet Boost özelliğinin olmaması . Yani zeminde halı varsa çok rahat değil. Ayrıca, ikisi bir arada seçeneği için toz haznesi küçük kalacaktır. Tek seferde süpürmek ve paspaslamak istiyorsanız, daha geniş bir alanı temizleyemezsiniz…

Viomi V3, çok güçlü emiş ve olağanüstü paspaslama özelliklerine sahip mükemmel bir robot elektrikli süpürgedir.

VIOMI V3 Fiyatı 4.000TL

İyi Yaşam İçin: Sağlıklı Yaşam Teknolojileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir