Teknoloji Molası

Teknolojinin Nabzını Tutan Site!

Oyun sektörünün dev ismi yeni Prince of Persia oyununu geliştiriyor

2 min read

Dead Cells’in arkasındaki deneyimli ekip, Prince of Persia serisine yepyeni bir macera eklemek üzere. Bu yeni oyun, serinin hayranlarını heyecanlandıracak benzersiz özellikler ve maceralar vaat ediyor.

Eğer benim gibi sıkı bir Prince of Persia hayranıysanız size sevindirici bir haber verelim. Evil Empire, Dead Cells‘in arkasındaki stüdyo, yeni bir Prince of Persia oyunu üzerinde çalışıyor. “The Rogue Prince of Persia” adıyla anılan bu oyun, Steam Erken Erişim’de piyasaya sürülecek. Dört yıldır geliştirme aşamasında olan oyun, roguelite türünde bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Oyunun sanat tarzı, Franco-Belçika çizgi romanlarından ilham alıyor ve bu yıl içerisinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Oyunun resmi duyurusu henüz yapılmamış olsa da, Evil Empire’ın 10 Nisan’da düzenlenecek Triple I Initiative Showcase’te yeni projelerini tanıtacağı ve bu etkinlikte oyunun da gösterilebileceği düşünülüyor.

Evil Empire ve Motion Twin, “The End is Near” güncellemesinin ardından Dead Cells için yeni içerik üretmeyeceklerini Şubat ayında duyurmuştu. Öte yandan, Ubisoft’un Prince of Persia serisinden “The Lost Crown” adlı oyunu Ocak ayında piyasaya sürüldü ve oldukça olumlu eleştiriler aldı.

Oyun sektörünün dev ismi yeni Prince of Persia oyununu geliştiriyor

Serinin bir diğer oyunu olan “Prince of Persia: Sands of Time“ın yeniden yapımı ise birkaç kez ertelendi ve halen net bir çıkış tarihi belirlenmedi.

Bu yeni Prince of Persia oyunu, serinin uzun yıllardır devam eden mirasını yeni bir türe taşımayı hedefliyor. Önceki oyunlarla karşılaştırıldığında, “The Rogue Prince of Persia”nın, oyun dünyasında son zamanlarda popülerlik kazanan roguelite öğelerini bünyesinde barındırması ve farklı bir sanat tarzı benimsemesiyle dikkat çekiyor. Oyunun, serinin hayranları arasında nasıl bir karşılık bulacağı ve Prince of Persia evrenine yeni bir soluk getirip getiremeyeceği merak konusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir