Teknoloji Molası

Teknolojinin Nabzını Tutan Site!

Twitter’da karakter sınırı kalkıyor! Ama sandığınız gibi değil

1 min read

Twitter Notes ile platformdaki birçok özellik değişecek gibi görünüyor. Yenilik, tweet düzenlemeyi ve sınırsız karakteri mümkün kılıyor.

Twitter artık 280 karakter sınırını aşan tweet’ler oluşturmaya ve yayınlanmış tweet’leri düzenlemeye izin verecek. Twitter Notes isimli yeni özellik sayesinde kullanıcılar, sosyal medya ağında çok daha kapsamlı tweet’ler oluşturabilecek. İşte Twitter’ın sınırları kaldıran yeni özelliği.

Twitter Notes ile tweet düzenlemek artık mümkün

Daha önce ‘Article’ adıyla sızdırılan kapsamlı tweet paylaşma özelliği nihayet Twitter tarafından doğrulandı. Notes adındaki yenilik; platformda fotoğraf, GIF, gömülü tweet ve video içeren paylaşımlar yapmayı mümkün kılacak.

Twitter hissedarları Elon Musk’ın teklifini kabul edecek mi? Twitter hisseleri düşmüş olmasına rağmen 44 milyar dolarlık teklif geçerli.

Notes’un karakter sınırını kaldırmasının haricinde dikkat çeken bir diğer özelliği ise yayınlanmış tweet’lerin düzenlenmesine izin vermesi olacak. Uzun süredir tartışma konusu haline gelen tweet düzenleme yeteneği, Notes ile platformda test edilmiş olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir