Teknoloji Molası

Teknolojinin Nabzını Tutan Site!

YouTube Music ile aradığım şarkıyı bulamıyorum derdine son!

2 min read

YouTube Music mırıldanarak şarkı arama desteği kazanıyor. Peki bu özellik nasıl kullanılacak?

YouTube Music, şarkıları sadece mırıldanarak aramanıza izin veren yeni özelliği devreye aldı. Bir süredir yalnızca iOS uygulamasında kullanılabilen bu özellik, Android cihazlarına da sunulmuş durumda. Peki YouTube Music mırıldanarak şarkı arama nasıl yapılır?

YouTube Music mırıldanarak şarkı arama desteği alıyor

Yeni özellik, YouTube Music kullanıcılarının şarkıları farklı bir şekilde aramasına olanak tanıyor. Şarkı sözlerini veya adını bilmeyen kullanıcılar, uygulamada şarkıyı çalabilir, söyleyebilir veya mırıldanabilir. YouTube da melodiye göre şarkıyı tanımaya çalışacak.

youtube müzik çevrimdışı indirme

Bu özellik aslında uzun süredir Shazam gibi uygulamalar aracılığıyla sunuluyor. Ancak doğrudan YouTube Music’e dahil edilmesi, şarkı aramayı kolaylaştıracaktır diye düşünüyoruz. Kullanıcılar artık adını hatırlamadıkları şarkıları daha kolay şekilde bulabilecek.

Mırıldanarak arama, sesli komutlara benzer şekilde çalışıyor. Uygulamada, mikrofonun yanındaki dalga şeklinde simgeye dokunarak mırıldanmaya başlayabilirsiniz. YouTube Music şarkıyı bulana kadar mırıldanmaya devam etmenizi isteyebilir. Tabi her şarkıyı doğru şekilde bulacağını garanti etmek zor.

Öte yandan YouTube Music Gemini yapay zeka desteği de aldı. Gemini’a sadece bir komut vererek istediğiniz şarkıyı bulabilir ve çalabilirsiniz. Ayrıca şarkıyı durdurabilir, yeniden başlatabilir, atlayabilir veya önceki şarkıya dönebilirsiniz.

google-yapay-zeka-gemini-youtube-music

YouTube Music Premium üyeliğiniz varsa, Android cihazlarda arka planda müzik çalma özelliğinden de faydalanabiliyorsunuz. Bu da, reklamsız bir şekilde müziğinizi kesintisiz bir şekilde devam ettirmenizi sağlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir