Teknoloji Molası

Teknolojinin Nabzını Tutan Site!

En yenilikçi şirketler

2 min read

Boston Consulting Group (BCG), 2005 yılından bu yana en yenilikçi 50 şirketi ortaya çıkarmak için global inovasyon yöneticilerini araştırıyor. BCG, “En Yenilikçi Şirketler 2020: Seri İnovasyon Zorunluluğu”, uzun vadede daha iyi performans gösteren şirketler listesini açıkladı.

Araştırmada, ilk 50 sıraya dünyanın önde gelen şirketleri dahil oldu. Listede teknoloji ve otomotiv sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin çokluğu da dikkat çekti.

En yenilikçi şirketler 2020 listesi açıklandı

en yenilikçi şirketler 2020

En yenilikçi şirketler listesinde ilk sırada Apple, ikinci sırada Alphabet (Google çatı şirketi) ve üçüncü sırada ise Amazon bulunuyor.

Apple geçen sene üçüncü, Alphabet birinci ve Amazon ikinciydi. Listenin devamına baktığımızda dördüncü olan Microsoft ve beşinci olan Samsung’un yerini koruduğu görülüyor.

Altıncı olmayı başaran Huawei ise geçen seneye göre 42 sıra yükseliş kaydetmiş durumda. Bu da listenin en hızlı yükselişi anlamına geliyor.

JD.com , Bosch , ABB , FCA , Novartis ve Volvo , bu yıl ilk kez en yenilikçi 50 şirket arasına katıldı.

En çok sıra kaybeden ise 29 basamakla 50. sıraya yerleşen McDonald’s oldu.

Her yıl sadece sekiz şirket listeye girdi. Bu şirketler Alfabet, Amazon, Apple, HP, IBM, Microsoft, Samsung ve Toyota.

BCG’nin 2020 çalışması buradan ücretsiz olarak indirilebilir

BCG ayrıca, en yenilikçi 50 şirketin sıralamalarını yıllara göre karşılaştırmak için etkileşimli bir gösterge paneli de hazırladı. Gösterge tablosunu burada bulabilirsiniz, Zamana Göre Sıralanan En Yenilikçi Şirketler .

Türkiye’nin En Çok Ziyaret Edilen Web Siteleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir