Teknoloji Molası

Teknolojinin Nabzını Tutan Site!

Netflix, oyun işinde iflas bayrağını çekebilir

1 min read

Netflix oyunları beklenen ilgiyi yaratmayı başaramadı. Kullanıcıların sadece yüzde 1’i Netflix Games oyunlarını oynadı.

Geçtiğimiz yılın Kasım döneminde başlayan Netflix Games, şirketin istediği gibi gitmiyor. Son araştırmalara göre, Netflix abonelerinin sadece yüzde 1’i Netflix oyunlarını oynuyor. Yayın devi sürekli daha fazla oyun eklese de, kullanıcıların ilgisini çekemiyor.

Kullanıcıların sadece yüzde 1’i Netflix oyunlarını oynuyor

Mobil uygulama araştırma platformu Apptopia tarafından hazırlanan son veriler, Netflix Games kapsamında sunulan oyunların ne durumda olduğunu ortaya koydu. Android ve iOS üzerinde sunulan oyunlar toplamda 23,3 milyon kez indirildi. Bu, kullanıcıların yüzde 1’inden daha azını temsil ediyor.

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında başlatılan ve yeni stüdyolar satın alarak büyüyen Netflix Games ile platformdaki dizi ve filmlerin interaktif oyunları geliştiriliyor. En çok dikkat çeken yapımlar arasında ise Stranger Things: 1984, Stranger Things 3: The Game, Exploding Kittens, The Queen’s Gambit’ten ilham alan satranç oyunu bulunuyor.

Netflix, 2022 yılı sonuna kadar kitaplığına 50 oyun eklemeyi hedeflediğini açıkladı. Son olarak dört yeni oyun duyuran şirket, aynı zamanda ek olarak üç adet stüdyo satın aldı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir