Teknoloji Molası

Teknolojinin Nabzını Tutan Site!

Nokia’nın uygun fiyatlı 2. modeli sahneye çıktı!

2 min read

Bir zamanların efsanesi Nokia, pazara geri döndükten sonra geçtiğimiz Şubat ayında G11 isimli uygun fiyatlı akıllı telefon modelini piyasaya sürdü. Şimdi ise Nokia, bu serinin devamı olan G11 Plus modelinin özellikleri ve fiyatının paylaşıldığı bir paylaşım yaptı.

Nokia G11 Plus özellikleri ve fiyatı belli oldu!

Nokia G11 Plus, özellikleri itibariyle serinin önceki modelini geride bırakıyor. Cihazın ön tarafına baktığımızda 6.51 inç boyutunda 90 Hz tazeleme hızı sunan HD+ bir ekran bizleri karşılıyor. Ayrıca üst tarafında damla çentik içerisinde yer alan bir kamera, alt tarafta ise içerisine “Nokia” logosunun sığacağı bir çene olarak tabir edilen çerçeve bulunuyor.

Nokia G11 Plus özellikleri

Cihazın kamera özelliklerine baktığımızda ise arkada 2, önde 1 adet olmak üzere toplam 3 kameraya sahip olduğunu görüyoruz. Özçekim için damla çentik içerisinde 8 Megapiksel değerinde bir kamera bulunurken, arka taraftaki kamera adasının içerisinde 50 Megapiksel+ 2 Megapiksel şeklinde 2 kamera konumlandırıldığı görülüyor. Ayrıca cihazın parmak izi okuyucusu da yine arka tarafta bulunuyor.

Kaputun içine baktığımızda ise Nokia’nın işlemci modelini açıklamadığını belirtelim. Fakat 512 GB destekli microSD kart yuvası ve dahili olarak gelen 4 GB RAM, 64 GB da depolamasının bulunduğunu söyleyelim. Cihazın pilinin 3 gün boyunca dayandığı iddia ediliyor. G11 modelinin bayarya boyutu 5.050 mAh’dı. Dolayısıyla Plus modelinde bu boyutun biraz daha yükseltildiğini tahmin ediyoruz.

Buna ek olarak, Nokia güncelleme konusunda da pek bonkör davranmıyor. Yapılan paylaşıma göre 2 yıl Android işletim sistemi, 3 yıl da güvenlik güncellemesinin sunulacağını anlıyoruz. Tabii giriş segment bir cihaz için bunun artık standart olduğunu belirtelim.

Son olarak fiyat konusuna gelelim. Şirketin bu cihazı 180 Euro’luk bir fiyat etiketiyle satışa sunacağı belirtiliyor. Bu da vergiler hariç 3 bin 155 TL’te tekabül ediyor. Verileri de dahil ettiğimizde tahmini olarak 6 bin TL üzerine çıktığını söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir