Teknoloji Molası

Teknolojinin Nabzını Tutan Site!

vivo ve Oppo katlanabilir telefon pazarından çekiliyor mu?

2 min read

Oppo ve vivo için ciddi bir iddia ortaya atıldı. Oppo ve vivo katlanabilir telefon pazarından çekiliyor olabilir.

Oppo ve vivo bugün üzücü bir iddia ile karşımıza geldi. vivo X Fold 2 ve Oppo Find N3 şık ve güçlü modellerle karşımıza çıkan Çinli markalar, katlanabilir telefon pazarından çekiliyor olabilir? Peki neden? Gelin haberin detaylarına inelim.

vivo ve Oppo’nun katlanabilir telefon pazar payı azaldı!

Birkaç yıl önce hayatımıza giren katlanabilir telefonlar, aslında beklenildiği gibi büyük ilgi görmedi. Hala piyasada fazla görülmeyen katlanabilir telefon pazarına Oppo 2021 yılında katılmıştı. 2022 yılında ilk modelini piyasaya süren vivo da yaklaşık iki yıldır bu pazarın içerisinde. Aslında tasarım ve özellik bakımından son derece şık modeller üreten şirketler, yakında katlanabilir telefon pazarından tamamen çekilebilir.

Güney Koreli bir kaynaktan gelen sızıntı vivo ve Oppo‘nun katlanabilir telefon pazarından çekilme kararı aldığını söylüyor. İlk ürettikleri telefondan bu yana Çin başta olmak üzere satış yapan markalar, istedikleri başarıya ulaşamadılar. Geçtiğimiz yıl katlanabilir telefon pazarındaki paylarında da azalmalarla karşılaşan vivo ve Oppo, önümüzdeki günlerde resmi açıklamayı yapacaktır.

Galaxy Z Fold 5 rakibi! vivo X Fold 3 özellikleri ortaya çıktı

Sektörde sızıntılarıyla bilinen Digital Chat Station, vivo X Fold 3 serisiyle ilgili yeni teknik detayları gözler önüne serdi.

Öte yandan katlanabilir telefon pazarına şöyle bir göz atarsak Samsung’un hala liderliği elinde tuttuğunu söyleyebiliriz. 2023 yılında yüzde 66 ile liderliğe oturan Samsung, bu alanda henüz Apple gibi büyük bir rakibe sahip değil. Ancak Huawei’nin üzerinde çalıştığı Z şeklinde üçe katlanabilir telefon pazarın dengelerini değiştirebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir