Teknoloji Molası

Teknolojinin Nabzını Tutan Site!

GTA 6 çıkmadan rekor kırdı!

2 min read

GTA 6 fragmanı daha çıkmadan rekor kırmaya başladı. Rockstar’ın fragman duyurusu Twitter’da rekor beğeni aldı.

Rockstar Games, Grand Theft Auto 6 olarak adlandırılacak yeni GTA oyununu bugün erken saatlerde tanıttı. GTA 6 fragmanı tarihini ele alan bir tweet ise Twitter’da (X) rekor kırdı. 1,9 milyondan fazla beğeni alan paylaşım, oyun dünyasında yeni bir sınır belirliyor.

GTA 6 fragmanı duyurusu 2 milyondan fazla beğeni aldı

1 Aralık tarihinde paylaşılan fragman duyurusu şimdiden Twitter’da rekor kırdı. Yazının yazıldığı sırada 2 milyon beğeni ve 500 binden fazla retweet aldı. Ayrıca 166 milyon kullanıcı tarafından görüldü. Bu, analizlere göre oyun dünyasının en çok etkileşim alan paylaşımı oldu.

GTA 6’nın birkaç yıldır aktif olarak geliştirme aşamasında olduğunu biliyoruz. Ancak Rockstar, sadece bu yılın başlarında çalışmaların “beklendiği şekilde devam ettiğini” söyleyen bir açıklamada bulundu. Geçtiğimiz Eylül ayında yaşanan büyük sızıntı, oyunun detaylarını ortaya koymuştu.

Bugün Rockstar ve Take-Two tarafından yapılan paylaşımların ardından GTA 6 için merakla beklenen konsol-PC için gelecek mi sorusu cevap buldu.

Yeni yapım, Vice City adı verilen Miami’nin kurgusal bir versiyonunda geçecek. GTA 5’te olduğu gibi birden fazla oynanabilir karakter içerecek. Ancak ilk kez GTA dünyasında bir kadın karakter olacağını da hatırlatmak gerekiyor.

Minecraft’ın ardından tüm zamanların en çok satan ikinci oyunu olan GTA 5, bu konuda beklentileri oldukça yükseltti. 190 milyondan fazla satış rakamına ulaşan oyun, 10 yıla yakın süredir zirveleri zorlamaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir